Корзина
6 отзывов
Контакты
ФЛП "Тарасевич В. А."
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+380671587216Игорь
+380996136007Игорь
+380674037424Максим
+380674116799Александр
+380674121612Алексей
УкраинаЖитомирская областьНовогуйвинскоеул. Удачная, 1
+380671587216
+380674121612
Карта

Скільки зекономлять аграрії на відміні сертифікації зерна?

Скільки зекономлять аграрії на відміні сертифікації зерна?

9 квітня Верховна прийняла ряд послаблюючих законів для АПК.

Відмінена обов`язкова сертифікація зерна і елеваторів.Звільнено імпортерів засобів захисту рослин від необхідності отримувати згоду на ввезення кожної окремої партії продукції.

 

Ці зміни направлені перш за все на усунення причин корупції в держвідомствах, оскільки одна і та ж функція контроля раніше  передбачала декілька документів, на отримання яких необхідно «відстьогнути» відповідному чиновнику.За підрахунками УКАБ, тільки на ринку зерна українським аграріям відміна сертифікації дозволить зекономити до 1 млрд. грн. щорічно.Видачею сертифікатів якості зерна раніше займалась Держсільгоспінспекція України.

 

Суб`єкти ринку звертають увагу на безкорисність цих сертифікатів – замість них логічніше користуватися заключенням  державних або приватних лабораторій або міжнародних сюрвеєрів .Сертифікати якості зерна не вимагаються на митниці, а обходяться дуже часто значно дорожче, ніж сертифікати міжнародних сюрвеєрських компаній, які визнаються у всьому світі.Витрати на оформлення документів контроля якості збільшують собівартість кожної тони зерна на 2-3$.Тим паче, що відміна сертифікації ніяк не вплине на якість продукції.Крім того кожен із 700 українських елеваторів обладнаний власною лабораторією.При відгрузці зерна елеватор може видати свій сертифікат.

 

Проте грошові витрати на безкорисну документацію були не єдиним недоліком попередньої системи контролю.Оскільки Держсільгоспінспекція України мала право видавати сертифікат протягом 3 днів, його отримання призводило до регулярних затримок при транспортуванні продукції,при цьому власник зерна вимушений сплачувати ще й за простій сагонів Укрзалізниці.

 

Держсільгоспінспекція – не останній регуляторний орган в АПК, чию роботу треба оптимізувати.Апарат чиновників в Мінагропроді надзвичайно роздутий.Ці люди отримують середню або навіть малу заробітну платню і це призводить до корупції.Можливо, що за реформами підуть массові скорочення, звільнення.Наступні на черзі – карантинна і ветеринарна служби…

facebook twitter
Другие новости